Volajte 0907 503 133

výmena radiátorov

 

Máte staré a hrdzavé radiátory?

Staviate dom a potrebujete inštalovať nové radiátory?

 

Dodanie a montáž radiátorov

Ponúkame Vám dodanie a montáž nového rebríkového radiátora, osadenie kvalitných termostatických ventilov a termostatických hlavíc pre reguláciu tepla vo vykurovaných objektoch.

Najčastejšie využívaným spôsobom vykurovania v domoch a v bytoch je vykurovanie pomocou vykurovacieho telesa – radiátora.

 • Starší typ radiátorov: článkové
 • Novší a modernejší typ vykurovania sú radiátory doskové

 

Článkové radiátory

Boli to radiátory v starej výstavbe a boli dimenzované na tepelné straty. Boli to časy kedy sa hľadelo hlavne na znižovanie tepelných strát pri zlej tepelnej izolácii a vysokých stratách tepla.

Článkové radiátory boli mohutné, výkonné, mali vysoký tepelný výkon. Tým aj vysokú tepelnú zotrvačnosť a pomalú reakciu na zmenu teplot . Preto sa zbytočne a často vetralo a tým zvyšoval únik tepla a stým spojené vysoké náklady na vykurovanie.

Je doba kedy je potrebné tieto radiátory vymeniť za modernejšie a ekonomickejšie doskové.

Doskové radiátory

Doskové radiátory majú lepšiu konštrukciu čím dokážu omnoho lepšie rozložiť teplotu smerom od podlahy až ku stropu. Tým je miestnosť lepšie vykúrená a netreba ju tak prekurovať ako pri starých článkových radiátoroch.

Je lepšia tepelná pohod, rovnomerné rozloženie teploty, nižšia spotreba tepelnej energie. Rovnomerným rozložením teploty získate zníženie vzniku kondenzácie na obvodových stenách miestnosti a tým zníženie vzniku plesní na stenách.

Na výmenu nového radiátora volajte na mobil 0907 503 133

Na výber nového radiátora potrebujete vedieť rozmery a následne počet rebier radiátora, ktorý bude vymenený.

 

Výmena radiátorov, ako postupovať:

 • Ako prvé je vypustenie vody z radiátora
 • Následne sa demontuje starý radiátor
 • Staré radiátory sú upevnené na stene na kovových konzolách tie treba tiež odstrániť
 • Nasleduje inštalácia nového radiátora na nové konzoly
 • Radiátor sa pripojí k vykurovaciemu systému na pôvodné rozvody
 • Na záver napustíme radiátor vykurovacím médiom / vodou / a spustíme kúrenie

 

Termostatický ventil

radiátor termostatický ventilKaždý moderný radiátor už má termostatickú hlavicu, ktorá individuálne regule teplotu v miestnosti. Termostatickým ventilom sa dosahujú vysoké úspory na vykurovaní a tepelnej energii.

Prepúšťa iba toľko vody do radiátora, ako je nastavené a nevyhnutné na udržanie nastavenej teploty na termostatickej hlavici.

Bežná výmena radiátora môže trvať zhruba hodinu. Rozdiel je hlavne ak sa radiátor mení v čase vykurovacej sezóny, alebo mimo nej. Je to závislé od veľkosti vykurovacej sústavy, ktorú bude treba odstaviť a vypustiť .

 • Cena práce pri výmene radiátora je 50 eur kus. Táto cena je pri výmene bežného bytového radiátora bez ventilu.
 • Cena radiátora je cca. od 60 do 100 € / kus. Je to cena bežných bytových radiátorov (bez ventilu). Cena radiátora je závislá hlavne od veľkosti a materiálu radiátora.
 • Ceny termoregulačných ventilov bývajú orientačne okolo 30 eur.