Volajte 0905 644 330

čistenie kúrenia

 • máte pocit, že jedna miestnosť kúri viac ako druhá?
 • alebo má radiátor rozdielnu teplotu?
 • bublocú vám radiátory aj po odvzdušnení?
 • často meníte obehové čerpadlá?
 • máte zvýšené náklady na vykurovanie?
 • máte doma zimu? nekúria vám poriadne radiátory?
 • máte studené podlahové kúrenie?

 

Čistenia, preplach a sanitácia kúrenia

Už viac ako 20 rokov inštalujeme našim klientom zariadenia na úpravu vody. Rôzne zmäkčovače vody a technológie na úpravu ako mestskej, tak aj studničnej vody. Počas práce sa často stretávame s tým, že rozvody vody a kúrenia sú zanesené vodným kameňom a po rokoch používania sú rozvody značne znečistené a často aj kontaminované baktériami .

Klienti sa často sťažujú, že radiátory majú rôznu teplotu, že kúrenie nie je rovnaké, že radiátory aj po odvzdušnení bublocú. Podlahové kúrenie nekúri rovnomerne a že náklady na kúrenie sú vyššie z dôvodu častých opráv obehových čerpadiel a vyššej spotreby plynu, alebo elektrickej energie .

Preto sme sa rozhodli ponúknuť klientom novú službu - preplach a čistenie a konzerváciu rozvodov vody a kúrenia.

Ako podlahového kúrenia, tak aj radiátorov. Je to čistenie na báze mechanickej a chemickej a je jedno či sú rozvody z plastu, kovové, alebo s plasthliníku. Na všetkých rozvodoch sú časom usadeniny a často je aj kontaminované baktériami.

Ak máte niektoré z nasledovných problémov, tak nás neváhajte kontaktovať:

 • kúrenie nefunguje ako má
 • telo radiátora má rôznu teplotu
 • často sa vám kazia obehové čerpadlá
 • strata tlaku v rozvodoch vody
 • zanášanie kotlov , čerpadiel , ventilov kúrenia
 • zanesenie rozvodov podlahového kúrenia
 • vyššie náklady na kúrenie
 • kolísanie tlaku v rozvodoch vody , alebo kúrenia

Ak sa objavia takéto problémy, tak je možné, že systém je zle odvzdušnený, alebo systém je značne znečistený. Alebo bol systém zle urobený, nie na základe plánov kúrenia, ale podľa skúseností kúrenára čo vám robil kúrenie. Lebo podľa plánu to bolo veľmi drahé a časovo náročnejšie. Šetrilo sa na trubkách, na kvalite trubiek, na priemere trubiek, na systéme filtrácie, alebo dĺžke podlahového kúrenia.

 

Možné riešenia:

 • mechanické čistenie podlahového kúrenia , alebo radiátorov špeciálnym zariadením od Nemeckej firmy REMS .
 • chemické čistenie a konzervácia rozvodov kúrenia
 • odvzdušnenie rozvodov kúrenia
 • úprava tvrdosti vody
 • mechanická filtrácia a inštalácia mechanických filtrov

 

Máte nefunkčné kúrenie, alebo studené radiátory?

Vykurovacie rozvody sú robené z rôznych materiálov a následkom vyššej teploty sa z týchto materiálov uvoľňujú nečistoty. Tieto nečistoty zahustia vodu a tým zmenia prietok vody čo spôsobuje studené miesta na radiátoroch, poprípade poškodenie obehového čerpadla.

Hustá voda je kombinácia vodného kameňa, hrdze, piliny, rôzne nečistoty čím má horšiu vodivosť, zanášajú sa časti radiátorov čím sa zvyšujú náklady na vykurovanie. Takéto rozvody kúrenia treba zbaviť mechanických nečistôt, odvzdušniť, konzervovať a optimalizovať celkový chod vykurovania .

To isté platí aj pre obehové čerpadlá, ktoré sú mechanickými nečistotami opotrebované, majú horšie podmienky a tým sa rýchlejšie opotrebujú, majú divné zvuky a vibrácie. Takéto čerpadlo treba vymeniť.

Pre správnu fungovanie kúrenia je dobré pravidelné čistenie rozvodov kúrenia aby sa zabránilo vysokým nákladom na vykurovanie a častým výmenám obehových čerpadiel. Ak sa zanedbá prevencia, tak sa systém kúrenia čistí omnoho horšie a niektoré komponenty môžu byť poškodené a bude ich treba vymeniť. Odporúčame aspoň jedenkrát za 3 roky robiť pravidelné čistenie rozvodov kúrenia .

 

Objednať bezplatnú obhliadku

 

Cenník čistenia a preplachu kúrenia:

Každý dom, alebo objekt je špecifický a pre stanovenie ceny robíme bezplatnú obhliadku, poprípade sa oboznámime so službami čo požadujete a na základe toho vám budeme vedieť stanoviť cenu.

Kontakt : 0905 644 330 Ing. Ľubomír Frišo

 

Preplach podlahového kúrenia a radiátorov robíme v rámci Západného Slovenska. Dopravu mimo Nitry dohadujeme individuálne podľa miesta realizácie preplachu kúrenia . 

Doba práce preplachu kúrenia trvá individuálne od typu kúrenia. Ale treba rátať s časom minimálne cca. 5 - 6 hod. V tomto čase je príprava zariadení, pripojenie na kúrenie, samotný preplach, často menšie opravy, poprípade doplnenie TF filtra do kúrenia. Naplnenie kúrenia novou vodou, dávkovanie chémie, odvzdušnenie kúrenia. Kontrola tlakov, spustenie kúrenia. Zápis o vykonaní preplachu.

Na preplachy sa používa aj chémia na čistenie a konzerváciu, poprípade na stabilizáciu vody a proti baktériám. 

Cenník čistenia a preplachu kúrenia

Cena chémie cca. 50 € za  0,5 litra
Cena preplachu za jeden dom cca. od 400 - 450 € s DPH
Cena preplachu bytu v dome cca. od 350 € s DPH
Cena TF filtra - bez inštalácie 129 € s DPH
Cena TF filtra - doba inštalácie cca. 1 hod. 129 € s DPH + 1 hod. 25 € s DPH + materiál
Napustenie systému upravenou vodou 50 € s DPH

Cenová kalkulácia sa môže meniť od individuálnych podmienok miesta preplachu a môže sa meniť pri obhliadke miesta realizácie.

Na preplach podlahového kúrenia využívame nemeckú technológiu REMS: viac o zariadení REMS Multi push tu